“Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nda nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrasının monitorinq və qiymətləndirilməsinin aparılması Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 22 iyul tarixli 3378 nömrəli Sərəncamının 4-cü bəndinə əsasən, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin sifarişi əsasında İİTKM-ə tapşırılmışdır.
“Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 22 iyul tarixli 3378 nömrəli Sərəncamının icrasının təmin edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2022-ci il 2 avqust tarixli 453s nömrəli Sərəncamında dəyişiklik edilməsi haqqında 18 avqust 529s nömrəli Sərəncamının 1.4-cü bəndi ilə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinə (İİTKM) Strategiyanın icrasının təşkili, monitorinqi və qiymətləndirilməsi barədə təkliflərini hazırlayaraq Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinə təqdim edilməsi tapşırılmışdır. Strategiyada nəzərdə tutulmuş tədbirlərin monitorinq və qiymətləndirilməsinin ilkin, aralıq nəticə və gözlənilən təsir indikatorları əsasında - nəticə əsaslı istiqamətdə aparılması nəzərdə tutulmuşdur.

According to paragraph 4 of the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan No. 3378 of July 22, 2022 “Strategy of Socio-Economic Development of the Republic of Azerbaijan for 2022-2026" the monitoring and evaluation of the implementation of the measures envisaged in the Action Plan is carried out by the CAERC on the basis of the Order of the Cabinet of Ministers.
According to paragraph 1.4 of the Decree No. 529s of August 18, 2022 on amending Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 453s of August 2, 2022 "On ensuring the implementation of Decree of the President of the Republic of Azerbaijan No. 3378 July 22, 2022" CAERC was instructed to prepare proposals on organization, monitoring and evaluation of the implementation of the Strategy and present to the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan. Monitoring and evaluation of the measures provided for in the Strategy are planned to be carried out in a result-based on the basis of output, outcome and impact indicators.