Portal sınaq rejimində fəaliyyət göstərir

Haqqımızda / İşçi qruplar

+-Logistika və Ticarətin İnkişafına dair Strateji Yol Xəritəsi üzrə

Adı/soyad

Qurum

Vəzifə 

1. Əkbər Kərimov "Bakı Beynəlxalq Dəniz Limanı" QSC Baş direktorun müavini
2. Gülru Hüseynova Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Maliyyə və iqtisadi təhlil şöbəsinin müdiri
3. Elçin Əhmədov İqtisadiyyat Nazirliyi  Tarif (qiymət) Şurası Katibliyinin Tranzit yükdaşımalar üzrə koordinasiya sektorunun müdiri
4. Müşfiq Osmanov İqtisadiyyat Nazirliyi  Ticarət Siyasəti və ÜTT şöbəsinin baş məsləhətçisi
5. Tariyel Mirzəyev "Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi" QSC Strateji inkişaf və investisiya layihələri departamentinin direktoru
6. Əli Qasımov "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC Tarif siyasəti və marketinq idarəsinin rəisi
7. Elxan Orucov "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC İnvestisiya İdarəsinin rəisi
8. Fuad Rəfiyev "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC Maliyyə və iqtisadiyyat idarəsinin rəis müavini
9. Kənan Hacıyev "Azərbaycan Hava Yolları" QSC İstehsalat və hava limanlarının koordinasiyası idarəsi rəisinin birinci müavini
10. Vüsal Həsənov "Azəravtoyol" ASC Texniki idarə və satınalma təşkili şöbəsinin mütəxəssisi
11. Vüqar Zeynalov Silk Way Aviaşirkəti MMC GHC filialının direktorunun müavinin
12. Xudayar Həsənli "Bakı Beynəlxalq Dəniz Limanı" QSC Strateji planalma və inkişaf departamentinin müdiri
13. Tural Əliyev "Bakı Beynəlxalq Dəniz Limanı" QSC Baş direktorun müşaviri

+-Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafına dair Strateji Yol Xəritəsi üzrə

№  

Adı/soyad

Qurum

Vəzifə 

1. Elmir Vəlizadə Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Nazir Müavini
2. Fərzəli Qədirov Təhsil Nazirliyi Aparat rəhbərinin müavini
3. Fuad Eyvazov İqtisadiyyat Nazirliyi İqtisadi və Sosial Sahələrin İnkişafı şöbəsinin İnfrastruktur sahələrinin inkişafı sektorunun müdiri
4. Rəşad Həsənli Ədliyyə Nazirliyi Qanunvericilik baş idarəsinin iqtisadi normativ aktlar idarəsinin böyük məsləhətçisi
5. Şahin Xasiyev Səhiyyə Nazirliyi İnformatika və statistika idarəsinin rəisi
6. Vasif Əliyev Xarici İşlər Nazirliyi İqtisadi əməkdaşlıq və inkişaf idarəsinin BMT və qlobal iqtisadi təşkilatlar şöbəsinin birinci katibi
7. İsbəndiyar Əliyev Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Elm, Texnologiya və İnformasiya cəmiyyətinin inkişafı şöbəsinin müdiri
8. Ceyhun Salmanov            

Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə dövlət agentliyi

Elektron xidmətlərin inkişafı və sosial innovasiyalar şöbəsinin müdiri
9. Ramil Mahmudov Mərkəzi Bank Ödəniş sistemləri və hesablamalar departamentinin milli ödəniş sisteminin inkişafı şöbəsinin rəisi
10. Yalçın Camalov Əmək Məsələləri Dövlət Komitəsi Strateji özəlləşdirmənin təşkili və investisiya cəlb edilməsi şöbəsinin müdiri
11. Tural Qulu İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi Monitorinq, təhlil və İT şöbəsinin statistika və aktuari sektorunun müdiri

+-Milli İqtisadiyyat Perspektivi üzrə Strateji Yol Xəritəsi üzrə

Adı/soyad

Qurum

Vəzifə 

1. Alim Quliyev                Mərkəzi Bank Sədrin birinci müavini
2. Ziya Əliyev Mərkəzi Bank Baş direktor
3. Fəxri İsmayılov Maliyyə sabitliyi Şurası; Mərkəzi Bank Katib; Statistika departamentinin direktoru
4. Emil Quliyev Maliyyə Nazirliyi Büdcə siyasəti və makroiqtisadi təhlil şöbəsinin müdir müavini - sektor müdiri
5. Hüseyn Hüseynov İqtisadiyyat Nazirliyi Dayanaqlı inkişaf şöbəsinin müdiri
7. Namiq Dərgahov Vergilər Nazirliyi Vergi siyasəti və strateji araşdırmalar departamentinin Strateji araşdırmalar idarəsinin direktoru
8. Orxan İsmayılov Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası Strateji xidmətlər departamentinin böyek analitiki
9. Fərzəli Qədirov Təhsil Nazirliyi Aparat rəhbərinin müavini
10. Sadıx Nəbiyev Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyəti Aparatının şöbə müdiri, Strateji Yol Xəritələrinin icrası üzrə AMEA Daimi komissiyasının katibi
12. Murtuzəli Həsənov Stadartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsi Tabeli qurumlarla iş şöbəsinin müdir müavini

+-Kiçik və Orta Sahibkarlıq Səviyyəsində İstehlak Mallarının İstehsalına dair Strateji Yol Xəritəsi üzrə

№ 

Adı/soyad

Qurum

Vəzifə 

1. Niyazi Səfərov                 İqtisadiyyat Nazirliyi Nazir Müavini
2. İlqar Poladov İqtisadiyyat Nazirliyi Sahibkarlığın inkişafı siyasəti və tənzimlənməsi şöbəsinin müdiri
3. Elçin İbrahimov Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi İdarə Heyətinin sədr müavini
4. Şamil Ərəbov Vergilər Nazirliyi Vergi siyasəti və strateji araşdırmalar departamentinin baş direktorunun müavini
5. Elnur Rzayev Azərbaycan Respublikasının Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsin Dövlət əmlakının özəlləşdirilməsi və icarəyə verilməsi şöbəsinin İnvestisiya öhdəliklərinin icrasına nəzarət sektorunun müdiri
6. Xəyyam İsmayılov Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası Bank fəaliyyətinə nəzarət departamentinin Bank olmayan kredit təşkilatlarına nəzarət idarəsinin rəisi
7. Zamin Bədirxanov Təhsil Nazirliyi yanında Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyi  Peşəyönümü və işəgötürənlərlə əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri
8. Əli Nəbiyev Ədliyyə Nazirliyi Qanunvericilik baş idarəsinin Hüquqi aktların dövlət reyestri şöbəsinin baş məsləhətçisi

+-Ağır Sənaye və Maşınqayırmanın İnkişafına dair Strateji Yol Xəritəsi üzrə

№ 

Adı/soyad

Qurum

Vəzifə 

1. Niyazi Səfərov                 İqtisadiyyat Nazirliyi Nazir Müavini
2. Araz Quliyev İqtisadiyyat Nazirliyi Sənaye şöbəsinin müdiri
3. Fikrət Axundov Müdafiə Sənayesi Nazirliyi İqtisadi Təhlil Proqnozladırma və Əməyin ödənilməsinin tənzimlənməsi şöbəsinin müdiri
4. Asəf Rzayev Energetika Nazirliyi Elektroenergetika şöbəsinin müdir müavini
5. Elnur Rzayev Azərbaycan Respublikasının Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsin Dövlət əmlakının özəlləşdirilməsi və icarəyə verilməsi şöbəsinin İnvestisiya öhdəliklərinin icrasına nəzarət sektorunun müdiri
6. Sadiq Əliyev Tarif (qiymət) Şurası Katibin müavini
7. Kənan Məmişov Tarif (qiymət) Şurası Təhlil və tənzimləmə şöbəsinin müdiri
8. Vüqar Babayev Milli Elmlər Akademiyası Yüksək Texnologiyalar Parkının direktoru
9. Zamin Bədirxanov Təhsil Nazirliyi yanında Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyi  Peşəyönümü və işəgötürənlərlə əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri
10. Aytən Məmmədova İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi EnterpriseAzerbaijan portalının meneceri

+-Kommunal Xidmətlərin (elektrik və istilik enerjisi, su və qaz) İnkişafına dair Strateji Yol Xəritəsi üzrə

№ 

Adı/soyad

Qurum

Vəzifə 

1. Samir Vəliyev Energetika Nazirliyi Nazirin müavini
2. Rafiq Əliyev Energetika Nazirliyi İqtisadiyyat, elm və innovasiya şöbəsinin müdiri
3. Fazil Nağıyev Energetika Nazirliyi Dövlət Proqramlarının hazırlanması və icrasına nəzarət şöbəsinin müdiri
4. Aqil Quliyev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət agentliyi  Nəzarət və qiymətləndirmə şöbəsinin müdiri
5. Rafiq İbrahimov  Energetika Nazirliyi Lisenziya və xüsusi icazələr şöbəsinin müdiri
6. Elxan Həşimov Energetika Nazirliyi Enerji siyasəti və yanacaq-enerji resursları şöbəsinin müdiri
7. Amil Mürsəliyev Energetika Nazirliyi Elektroenergetika şöbəsinin müdiri
8. Xalidə Məsimova  Energetika Nazirliyi Enerji səmərəliliyi, alternativ və bərpa olunan enerji mənbələri şöbəsinin müdiri
9. İbrahim Ağayev Energetika Nazirliyi Hüquqi münasibətlər şöbəsinin müdiri
10. Cəfər Hüseynov                         "Dövlət Enerji Nəzarəti" İdarəsi İdarə rəisi
11. Hacıqulu Sadıqov "Dövlət Qaz Nəzarəti" İdarəsi İdarə rəisi
12. Elvin Camalov  İqtisadiyyat Nazirliyi Mənzil-kommunal siyasəti şöbəsinin müdir müavini
13. Eldəniz Orucov Maliyyə Nazirliyi Vegi siyasəti və gəlirlər şöbəsinin sektor müdiri
14. Kamil Həsənov  Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Dövlət Məşğulluq Xidmətinin Yerli orqanlarla və sosial tərəfdaşlarla iş sektorunun müdiri
15. Yalçın Camalov Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi Strateji özəlləşdirmə və İnvestisiyalarıncəlb edilməsi şöbəsinin müdiri
16. Ceyhun Nəcəfov Tarif (qiymət) Şurası Katibin müavini
17. Cəmil Məlikov Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyinin tabeliyində "Alternativ və bərpa olunan Enerji mənbələri üzrə Dövlət Agentliyi" publik hüquqi şəxs Sədr müavini
18. Bəhram Hüseynov Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti Geologiya və geofizika məsələləri üzrə vitse-prezident
19. Yaşar Lətifov Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti Yataqların işlənməsi üzrə vitse-prezident
20. Hicran Əlizadə "Azərenerji" ASC Texniki istehsalat şöbəsinin rəis müavini
21. Valeh Nəsibov "Azərenerji" ASC "Azərbaycan Elm-Tədqiqat və Layihə-Axtarış Energetika İnstitutu" MMC-nin direktor müavini
22. Vüsal Qənbərov "Azərişıq" ASC Texniki departament direktorunun I müavini
23. İlham Mirzəliyev "Azəristiliktəchizat" ASC Sədr müavini
24. Rafiq Əliyev "Azəristiliktəchizat" ASC Abonent və Müştəri xidmətlərinin rəisi
25. Faiq Kazımov "Azərsu" ASC Sədrin müşaviri-hüquq departamentinin rəisi

+-Maliyyə Xidmətlərinin İnkişafına dair Strateji Yol Xəritəsi üzrə

Adı/soyad

Qurum

Vəzifə 

1. Asim Zülfüqarov Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası Baş İcraçı direktorunun müavini, Strateji xidmətlər departamentinin direktoru
2. Elçin Güləliyev Mərkəzi Bank Pul siyasəti departamentinin böyük iqtisadçısı
3. Zəka Mirzəyev Maliyyə Nazirliyi Maliyyə xidmətləri üzrə siyasət şöbəsinin müdir müavini

+-İxtisaslaşmış Turizm Sənayesinin İnkişafına Dair Strateji Yol Xəritəsi üzrə

№ 

Adı/soyad

Qurum

Vəzifə 

1. Kənan Qasımov              Dövlət Turizm Agentliyi Aparat Rəhbəri
2. Məhəmməd Muradov Dövlət Turizm Agentliyi Turizm siyasəti və trategiyası şöbəsinin müdiri
3. Bəhruz Əsgərov  Azərbaycan Turizm Bürosu idarə heyyətinin sədr müavini
4. Gülru Hüseynova Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Maliyyə və iqtisadi təhlil şöbəsinin müdiri
5. Samir Bağırov Mülki Aviasiya Administrasiyası Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri
6. Rəşad Dayıyev   İqtisadiyyat Nazirliyi İqtisadi siyasət şöbəsinin müdiri
7. Emin Məmmədov Xarici İşlər Nazirliyi İqtisadi əməkdaşlıq və inkişaf idarəsinin BMT və qlobal iqtisadi təşkilatlar şöbəsinin müdiri
8. Ənvər Hacıyev Dövlət Sərhəd Xidməti Polkovnik- leytenant
9. Orxan İbrahimov Dövlət Sərhəd Xidməti Polkovnik- leytenant
10. Arzu Səmədova  Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi Bioloji müxtəlifliyin qorunması və xüsusi mühafizə olunan təbiət ərazilərinin inkişafı departamentinin aparıcı məsləhətçisi
11. Vasif Qurbanov Dövlət Gömrük Komitəsi Gömrük Sərhəd Buraxılış Məntəqələrinin İşinin Təşkili Baş İdarəsinin Sərnişin Dəhlizlərinin İdarə Olunması Şöbəsinin rəisi

+-Peşə Təhsili və Təliminin İnkişafına dair Strateji Yol Xəritəsi üzrə

Adı/soyad  

Qurum

Vəzifə 

1. İdris İsayev                     Təhsil Nazirliyi Nazir müavini
2. Amil Əlili Təhsil Nazirliyi yanında Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agetliyi Direktor v.i.e., Peşə təhsili müəssisələrinin idarəedilməsi, keyfiyyətin təminatı və monitorinq şöbəsinin müdiri
3. Fərzəli Qədirov Təhsil Nazirliyi Aparat rəhbərinin müavini
4. Elnur Məmmədov Təhsil Nazirliyi Nazir müşaviri
5. Anar Cəfərov Təhsil Nazirliyi Hüquq şöbəsinin müdiri
6. Elnur Süleymanov Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Məşğulluq siyasəti və demoqrafiya şöbəsinin müdiri
7. Natiq Məmmədli İqtisadiyyat Nazirliyi Sosial sahələrin iqtisadiyyatı sektorunun müdiri
8. Şahbaba Əliyev Maliyyə Nazirliyi Sosial sahələrin maliyyəsi şöbəsinin Təhsil, elm və mədəniyyət sahələrinin maliyyəsi sektorunun müdiri
9. Anar Axundov  Təhsil Nazirliyi Əsaslı Tikinti və Təchizat İdarəsinin rəisi
10. Ayaz Abuşov Təhsil Nazirliyi Təhsil Sisteminin İnformasiyalaşdırılması İdarəsinin rəis müavini

+-Uyğun Qiymətə Mənzil Təminatının İnkişafına dair Strateji Yol Xəritəsi üzrə

Adı/soyad

Qurum

Vəzifə 

1. Çingiz Qədimov  Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyi Aparat rəhbəri
2. Fərman Qurbanlı Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyi Strateji planlaşdırma və təhlil şöbəsinin müdiri
3. Dilxoş Nuriyev Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyi Tikinti və əmlak məsələləri şöbəsinin müdiri
4. Kənan Qafarov  “MİDA” MMC Hüquq, insan resursları və monitorinq şöbəsinin müdiri
5. Fərrux Dadaşov  İqtisadiyyat Nazirliyi Mənzil-kommunal siyasəti şöbəsinin müdir müavini
6. Cəmilə Quliyeva Ədliyyə Nazirliyi Qanunvericilik baş idarəsinin İqtisadi normativ aktlar idarəsinin məsləhətçisi
7. Şahmar Hacıyev Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Strateji Araşdırmalar Mərkəzi İqtisadiyyatın təhlili və qloballaşma məsələləri şöbəsinin aparıcı elmi işçisi
8. Aydan Vəlili "Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" ASC Monitorinq şöbəsinin mütəxəssisi
9. Fərid Hacıəbdülhəlimzadə İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu Hüquq departamentinin direktoru

+-Kənd Təsərrüfatı Məhsullarının İstehsalına və Emalına dair Strateji Yol Xəritəsi üzrə

№  Adı/soyad

Qurum

Vəzifə 
1. İlhamə Qədimova                                                          Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Nazir müavini
2. Elxan Mikayılov Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi Sədrin müşaviri
3. Rəşad Dayıyev İqtisadiyyat Nazirliyi İqtisadi siyasət şöbəsinin müdir müavini
4. Anar Rzayev Vergilər Nazirliyi Hüquq departamentinin baş direktorunun müavini
5. Bəşir Hüseynalıyev Ədliyyə Nazirliyi Qanunvericilik baş idarəsinin böyük məsləhətçisi
6. Ceyhun Salmanov  Fövqəladə Hallar Nazirliyi Regional mərkəzlərlə işin təşkili, layihələrin idarə edilməsi və təhsil məsələləri üzrə Baş idarəsinin Regional mərkəzlərlə işin təşkili idarəsinin rəisi
7. Zülfüqar Məmmədov Fövqəladə Hallar Nazirliyi Dövlət Material Ehtiyatları Agentliyinin Dövlət Taxıl Fondu üzrə idarəsinin rəisi
8. Mehman Nəbiyev Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi Ekologiya və təbiəti mühafizə siyasəti şöbəsinin sektor müdiri
9. Aytən Seyidova  Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi İstehsalat siyasəti şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi
10. Rəna Abdullayeva Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Məşğulluq siyasəti və demoqrafiya şöbəsinin müdir müavini
11. Vaqif Abdullayev Səhiyyə Nazirliyinin Respublika Gigiyena və Epidimiologiya Mərkəzi Baş direktorun müavini
12. Gündüz Məmmədov Dövlət Statistika Komitəsi Kənd təsərrüfatı statistikası şöbəsinin müdiri
13. Vidadi Quliyev Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi yanında Daşınmaz Əmlakın Katastrı və Ünvan Reyestri Xidməti tabeliyində "Kadastr və Yerquruluşu Layihə-Tədqiqat" MMC Direktor müavini
14. Orxan Sadıqov Maliyyə Nazirliyi İqtisadi sahələrin maliyyəsi şöbəsinin məsləhətçisi
15. Firdovsi Ağaşirinov Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası Sığorta bazarına nəzarət departamentinin qeyri-həyat sığorta infrastrukturuna nəzarət idarəsinin böyük mütəxəssisi
16. Araz Fətəliyev Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası Strateji xidmətlər departamentinin Strateji təhlil və risklərin idarə edilməsi idarəsinin kiçik mütəxəssisi
17. Sərxan Məmmədov Alternativ və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri üzrə Dövlət Agentliyi İnvestisiyalar və layihələrin idarə olunması şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi
18. Mətləb Quliyev Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatə Açıq Səhmdar Cəmiyyəti Meliorasiya, su ehtiyatları və SİB-lər üzrə iş şöbəsinin müdiri
19. Azər Ələkbərov "Ərzaq məhsullarının tədarükü və təchizatı" Açıq Səhmdar Cəmiyyəti Tədarük və satışın koordinasiyası departamentinin müdiri